środa, 28 sierpnia 2013

Nalewka Cioci Broni


   Właśnie usłyszałam w radiu, że lata i upałów już nie będzie. Zrobiło mi się smutno bo kocham lato i od razu pomyślałam, że trzeba przygotować się na jesień. Chyba nikt nie lubi chodzić obsmarkany (katar), ani czuć się połamanym (grypa).
   Ostatnio chłopak opowiadał mi o działającej ekspresowo nalewce cioci Broni. Mówił, że czuł się naprawdę źle - miał już katar i łapała go grypa, więc ciocia poczęstowała go kieliszkiem swojej magicznej nalewki :). Powiem łagodnie - nie zasmakowała mu, od razu zmuliło go na spanie, a na drugi dzień.. wstał jak nowy :). 
   Jako, że co roku choruje w jesień/zimę podczas ostatniej wizyty u jego ciotki, poprosiłam ją o przepis. Dostałam ich kilka, ale najskuteczniejsza (i najbardziej obrzydliwa w smaku) jest właśnie ta, którą chce Wam przedstawić w tym poście.
Składniki
* 10 główek czosnku 
* 10 cytryn
* 0,5l spirytusu

Sposób przyrządzenia 
Czosnek należy obrać i posiekać. Z cytryn wyciskamy sok, dodać 0,5l spirytusu.
 Wszystko umieszczamy w butelce lub słoiku. Odstawiamy na 2 tygodnie.
Później można już "konsumować" ;-)

 Nalewka doskonała na wzmocnienie organizmu w porze jesiennej.


Krótko o składnikach


 Czosnek
Jest bardzo bogaty w witaminy i sole mineralne. Ma działanie bakteriobójcze.
Leczy choroby zwyrodnieniowe, miażdżycę, nadciśnienie, cukrzycę, choroby infekcyjne dróg moczowych, sklerozę i szkorbut. Odkaża przewód pokarmowy, płuca i oskrzela oraz oczyszcza organizm z nadmiaru tłuszczu i toksynCytryna
Jest doskonałym źródłem witaminy C, która skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry,
poprawia jej strukturę i wygląd, obniża ciśnienie i poziomu cholesterolu we krwi,
wzmacnia odporność organizmu.

 

Spirytus spożywczy
Rozgrzewa, leczy, łagodzi. Umiarkowane picie redukuje ryzyko zapadnięcia na 20 chorób,
w tym osteoporozę i chorobę Parkinsona.
Poprawia również funkcjonowanie śródbłonka (co obniża szanse na choroby układu krwionośnego), redukuje stres, zmniejsza zawartość cukru we krwi.Kiedy chorujecie, stosujecie nalewki, albo leki z przepisów Waszych babć, czy raczej kupujecie leki w aptece?

poniedziałek, 26 sierpnia 2013

CCS Foot Professional regenerujący krem do stóp eukaliptusowy

Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić moją opinią dotyczącą kremu do stóp, który bardzo polubiłam. Do tej pory używałam próbek, ale mam zamiar kupić pełnowymiarowe opakowanie.

Today I want to share with you my opinion on the foot cream, which I really liked. Until now I was using the samples, but I'm going to buy a full-size package.

CCS Foot Professional - Regenerujący krem do stóp eukaliptusowyOpis Producenta..
Głęboko nawilżający krem chroniący przed przesuszaniem i pękaniem skóry całych stóp.

- Bogaty, odżywczy krem zawierający 10% stężenie nawilżającego mocznika
- Skutecznie zapobiega twardnieniu i pękaniu skóry
- Efektywnie zmiękcza suchą skórę oraz jej zgrubienia i stwardnienia
- Pozostawia stopy bardziej miękkie i gładkie
- Aksamitna konsystencja i przyjemny eukaliptusowy zapach
- Wyjątkowo duże opakowanie, które wystarcza na długo (175 ml)


Producer Description..
Deeply moisturizing cream to protect against over-drying and cracking of the skin all over your feet.

- A rich, nourishing cream containing 10% urea concentration moisturizer
- Effectively prevents hardening and cracking of the skin
- Effectively softens dry skin and its thickening and hardening
- Leaves feet softer and smooth
- Velvety texture and a pleasant eucalyptus scent
- Extremely large pack that lasts for long (175 ml)Skład / Ingredients..


Moja Opinia..
Krem ma gęstą konsystencję, która dobrze się rozsmarowuje na skórze. Zapach jest delikatny i ładny.
Używałam go codziennie w lutym/marcu i musze przyznać, że byłam bardzo zadowolona z efektu działania kremu :). Moje stopy stały się gładkie, nawilżone i zniknęły moje problemy ze zrogowaconą skórą na piętach :). Często po użyciu produktu nakładałam bawełniane skarpetki. Raz, dwa razy w tygodniu używałam także soli do kąpieli stóp z tej samej firmy. Recenzja soli TUTAJ.


My Opinion..
The cream has a thick consistency that works well smeared on the skin. The scent is delicate and pretty.I used it every day in February / March and I have to admit that I was very pleased with the effect of the cream :). My feet became smooth, moisturized and my problems disappeared with calloused skin on the heels :). Often after using the product I imposed cotton socks. Once or twice a week I used the salt foot bath from the same company. Salt Review HERE.środa, 14 sierpnia 2013

Olej do Włosów KOKOSOWY DABUR VATIKA 150 ml

Olej do Włosów Kokosowy DABUR VATIKA 150 ml,
Cena: 17zł ( allegro, dabur.com.pl )


Opis Producenta..
Intensywnie działająca odżywka, która sprawi, że włosy staną się zdrowe i lśniące. Stosowany regularnie zapobiega łupieżowi, zwiększa ukrwienie głowy, stymuluje porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Doskonały do nawilżania końcówek. Masaż skóry głowy przy użyciu olejku kokosowego uwalnia od stresu i napięć.

Producer Description..
Intensive acting supplement that will make your hair become healthy and shiny. When used regularly, prevents dandruff, increases blood circulation of the head, stimulates hair growth and prevents hair loss. Excellent for moisturizing the ends. Massage the scalp with coconut oil relieves stress and tension.


Skład / Ingredients..
Coconut oil (Cocos nucifere oil), Neem (Azadirachta indica Leaf extract), Brahmi (Centella asiatica Plant extract), Fruit extracts of Amla, Bahera and Harar (extracts of emblica officinalis Terminalia belirica and Terminalia chebula), Kapur kachri (Hedychium spicatum rhizome extract), Henna (Lawsonia inermis leaf extrac), Milk (lac), Rosemary oil (Rosmarinus officinalis oil), Lemon oil (Citrus limonum oil), TBHQ (t-butyl hydroquinone), FragranceOlejek kokosowy do włosów 
Moja Opinia..
Kiedyś nie interesowałam się olejkami do włosów i kiedy zamówiłam właśnie ten produkt, byłam zdziwiona - jak tego użyć?  Nie chodzi mi tu o to jak długo trzymać go na włosach, ale o to dlaczego olejek jest taki twardy :) Poszperałam na internecie i okazało się, że przed użyciem trzeba zanurzyć butelkę w ciepłej wodzie, żeby olejek przeszedł w stan ciekły. ;-)
  Niektórzy narzekają na zapach olejku ale mi on wcale nie przeszkadzał, wydawał się wręcz słodki i przyjemny, na dodatek pozostawał na włosach przez długi czas.
  Olejku nigdy nie zostawiałam na noc bo nie widziałam takiej potrzeby. Nakładałam go od 30min do 2h, a później myłam włosy. Pierwsze efekty były zauważalne już po pierwszym użyciu - włosy stały się przyjemne w dotyku, łatwo się rozczesywały i mniej przetłuszczały. Po dłuższym stosowaniu zauważyłam, że włosy mniej mi wypadają, są lśniące i zdrowsze.
  Produkt kosztuje niewiele, jest wydajny i naprawdę poprawia kondycję włosów ;-)


My Opinion..
  I was not interested in the hair oils and when I ordered this product was, I was surprised - how to use it? I'm not talking about how long to keep it on the hair, but that's why oil is so hard :) I fumbled on the internet and found out that you need to immerse before using the bottle in warm water to oil went into a liquid state ;) 
  Some people complain about the smell of oil but to me he did not bother, it seemed quite sweet and pleasant, in addition remain on the hair for a long time.  
  I never left my oil at night because I did not see the need. I imposed it from 30min to 2h, and then I washed my hair. The first effects were observed after the first use - hair became pleasant to the touch, easy to combing and less superfat. After prolonged use, I noticed that my hair less I fall, they are shiny and healthier.
   The product does not cost much, it is very efficient and really improves the condition of hair.